SK CZ
Neprihlásený/á
Prihlásiť sa
Zatvoriť

Leto bez pigmentových škvŕn

Tí, ktorí trpia hyperpigmentáciou si určite všimli, že počas slnečných mesiacov sa farebné škvrny na tvári stávajú viditeľnejšie.

Je veľká výzva nielen predchádzať týmto pigmentovým škvrnám, ale zároveň neskôr aj zbaviť sa ich.

Tieto kozmetické rady a tipy vám pomôžu udržať rovnomerne tónovanú pleť počas leta a po lete taktiež. 

Všetci máme radi opálenú pleť, slnenie ale prináša určité riziká. V posledných rokoch však nastáva nový trend a to je zdravá  svieža pleť a preto rada číslo jedna je:

 

  1. VYHÝBAJTE SA SLNKU

Najčastejší dôvod vo vzniku predčasných vrások je UV žiarenie a vystavenie pleti slnku taktiež so sebou prináša výskyt pigmentových škvŕn. Vyhýbajte sa preto slnku ako je to len možné. Noste klobúky, slnečné okuliare, šilty, zdržujte sa čo najviac v tieni.

 

  1. KRÉMY NA OPALOVANIE APLIKUJTE ČASTO A VO VEĽKOM MNOŽSTVE 

Ak sa počas letných dovoleniek neviete vyhnúť slnku používajte opaľovacie krémy s vysokým ochranným faktorom. Trik je ale v tom, že môžete mať aj 50 SPF pokiaľ si aplikujete ochranný krém 1 až 2 krát do dňa. Skutočnosť v ochrane opaľovacími krémami nie je vo faktore, ale ako často a hojne sa ochrannými krémami natierate. Doprajte si teda často a hlavne hrubú vrstvu krému na tvár.

Malý tip: Pod opaľovací krém použite bieliaci krém alebo Sérum s obsahom vitamínu C a E. Vedci z Duke University Medical Center preukázali, že aplikácia krému alebo séra s obsahom vitamínov C a E v zložení, znásobuje ochranu opaľovacieho krému až 4 násobne viac a zároveň oslabuje bunky melanínu a tým znižuje tvorbu pigmentových škvŕn.

 

  1. MAKE-UP A PÚDER JEDINE S OCHRANNÝM FAKTOROM

V letných mesiacoch je dôležité používanie kvalitných make-upov a púdrov s ochranným faktorom. Po rannej hygiene aplikujte obľúbený krém, nechajte vstrebať minimálne 5 minút a naneste make-up a púder, alebo aspoň púder, pokiaľ je vám na tvár príliš teplo.  Nezabúdajte počas dňa obnoviť vrstvu tejto dekoratívnej kozmetiky. Make-up s vyšším SPF vám urobí obrovskú službu v prevencii proti pigmentovým škvrnám.

 

  1. UDRŽUJTE PLEŤ V CHLADE

Vedeli ste, že pigmentové škvrny sú spôsobené nielen slnkom, ale aj teplom?

Prehriata pokožka môže spôsobovať nadmernú tvorbu melanínu. Snažte sa počas dňa udržiavať pleť v príjemnom chladnom prostredí. Malý tip je držať kozmetické produkty v chladničke. Ráno aj večer príjemne schladí pleť odličovacie mlieko, pleťová voda aj krémy. Príjemný pocit vám dá aj aplikácia chladnej gélovej masky(ideálne hydratačnej) Takto nielenže príjemne schladíte pleť, ale aj pomôžete dostať hydratáciu do horúcej a smädnej pokožky.

P.S. Ak nemáte po ruke gélovú masku, mrazený hrášok tiež odvedie dobrú prácu

 

  1. PRAVIDELNÉ POUŽÍVANIE PEELINGU

Pravidelným jemným obrusovaním vrchnej vrstvy pokožky môžeme dosiahnuť minimalizáciu tvorby pigmentových škvŕn, rozbíjame tým pigmentové bunky a zjemňujeme ich viditeľnosť.

 

  1. JEDZTE STRAVU BOHATÚ NA ANTIOXIDANTY

Vedeli ste, že určité druhy ovocia a zeleniny pomáhajú nakopnúť ochranu pleti pred slnkom?

Mrkva, špenát, kel, sladké zemiaky, slivky, jahody, brusnice, čučoriedky, maliny – všetky tieto potraviny vám pomôžu zvýšiť váš vnútorný SPF.

 

Dajme tomu, že sa vám nepodarilo dodržiavať väčšinu hore uvedených rád a tipov a pigmentové škvrny sa predsa len objavili. Nasledujúcich pár tipov vám pomôže zjemniť ich alebo úplne odstrániť.

 

  1. POUŽÍVANIE BIELIACICH KRÉMOV A MASIEK

Lekár alebo lekárnik vám môže pomôcť odporučiť bieliaci krém, ktorý obsahuje aktívne látky pre odstránenie škvŕn. Najznámejšia aktívna látka je hydrochinón. Nájdete však aj mnoho výborných krémov, ktoré sú vyrobené na bylinnej báze, tieto môžu byť častejšie účinnejšie a aj bezpečnejšie, hlavne ak trpíte rôznymi alergiami.

 

  1. OŠETRENIE V KOZMETICKOM SALÓNE

Pravidelná návšteva salónu, kde vám profesionál namieša ideálnu kúru priamo na váš problém je neporovnateľne účinnejšia ako domáca liečba. Veľmi účinné ošetrenia sú na báze obrusovania vrchnej vrstvy pokožky ako je mikrodermabrázia, ošetrenie AHA kyselinami alebo kozmetickou špachtlou.

Dajme tomu, že sa vám podarilo dodržiavať všetky rady a napriek tomu problém pretrváva. Pigmentové škvrny môžu súvisieť s poruchou ľadvín. Skúste zistiť, či ladviny fungujú tak ako majú.

 

A nezabúdajte, ste jedinečný človek a originál, nebojte sa svetu ukázať svoju pravú tvár. Nikomu sa neprispôsobujte a zvýšte si sebavedomie a pigmentové škvrny vás otravovať nebudú :)

scroll-top
Späť hore